Strona 1 z 1

Zdobywanie punktów + sklep

: środa 11 mar 2020, 12:41
autor: bsv
Wszystko jest w fazie testowej. Punkty zdobywa się za wstawianie treści, linków do twittera/YT, najlepiej wynagradzane w punktach BSV.forum są posty
Po zalogowaniu każdy użytkownik po prawej stronie przy swoim nicku zobaczy ilość zdobytych punktów.
Obrazek
Wchodząc w zakładkę punktów, można wejść w sklep - systematycznie dodawane będą różne promocyjne/ nagrodowe formy wynagrodzenia za zaangażowanie w tworzenie forum.bitcoinsv.pl
Będziemy wdzięczni za wszystkie sugestie/ punkty również w tym dziale są dodawane 8-)
na bieżąco będziemy również korygować stan dodawanych monet - wszystko jest w permanentnej fazie testów. Dlatego również wycena przedmiotów umieszczanych w sklepie będzie dostosowywana w ramach trwających testów. Przez 30 dni wszystko jest w formie zabawy.

Zapraszamy - jest to pierwsza i mocno innowacyjna forma prowadzenia forum w Polsce :!:

Po wejściu do punktacji dostępne są informacje
1. Ilość punktów własnych
2. Ilość punktów innych użytkowników
3. Statystyki
4. Możliwość przejścia do sklepu ( o czym jeszcze napiszemy)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na chwilę obecną trwa zbieranie punktów przez użytkowników - zabawa dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych forumowiczów

Zdobyte punkty będzie można w większość automatycznie/ samemu wymienić na przedmioty w wersji elektronicznej. Przedmioty wymagające wysyłki będą obsługiwane przez forum.bitcoinsv.pl /Tak wygląda w fazie testów sklep z przedmiotami (wyłącznie opłacanymi punktami bsv.forum)

Obrazek

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: środa 11 mar 2020, 16:02
autor: bitup
Kozackie, taki Polski steem albo odpowiednik https://twetch.app
Powinniście zainwestować jeszcze w reklamę na google, się ludzie dowiedzą to z ciekawości przyjdą. Chociaż z drugiej strony kryptowaluty teraz to taka mina..
Pomysł przedni :shock:

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: środa 11 mar 2020, 17:24
autor: zdch
Fajny pomysł, chociaż to powinny być tokeny na BSV :P

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: piątek 13 mar 2020, 05:54
autor: amneziahaze
Czy te punkty nie mogą być w postaci tokena erc20/trc20? Myslał ktoś nad tym, potrzebna pomoc albo jakiś wkład? Bo od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł, ale samemu to nie wiem czy jest sens probowac cos takiego realizowac. A tak to można by zebrać siły i działać wspólnie na rzecz tych punktów/forum/działalności mając jednocześnie je fizycznie w postaci tokena na przykład w portfelu. Wiem że dużo jest takich pomysłów, ale jeżeli nie tak można tworzyć wartość na czymś, no to ja nie wiem jak można inaczej w oparciu o kryptowaluty/tokeny.

Dla przykładu napiwek takiego trx to teraz 3gr, a trc20 zupełnie dużo taniej a spokojnie moze działać jak punkty w czymkolwiek. Choć to chyba też nie będzie żaden trc20, pozostaje moim zdaniem tylko erc20 na ETH2.0 o ile projekt im nie padnie w trakcie wdrażania. Wiadomo, teraz ciężkie czasy i jeszcze cyrk na marketcap, ale miejmy nadzieję, że nie będzie aż tak źle jak niektórzy zakładają.

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: piątek 13 mar 2020, 09:36
autor: bsv
Technicznie można zrobić z innego forum napiwki z walucie X, ale sprowadza się to do tego że portal trzyma te środki na własnych portfelach i w razie potrzeby wypłaca użytkownikowi - z naszej perspektywy za duży kłopot/ odpowiedzialność/ przechowywanie.
Obecna forma ma za zadanie zautomatyzować cały proces - pisanie generuje punkty, a punkty można wymieniać na przedmiot w wersji internetowej (automatycznie się wysyła po wymianie punktów na produkt)

Generowanie tokena powoduje sytuacje wytworzenia dobra, poddanego również spekulacji na giełdach czyli generujących dobra materialne/ podatki - to niebezpieczne.
Nie wiadomo co się będzie dział o w sferze podatkowej takich tokenów/ jest taki projekt personalnych tokenów w internecie https://www.personaltokens.io i można to różnie oceniać ,ale zainteresowanie raczej jest słabe.

Już może z czasem, jak zasugerował @zdch token oparty o sieć Bitcoin SV - ale tutaj prace dopiero trwają. Przy okazji dostarczają gotowe oprogramowanie.
Jest możliwość dodania/ prace nad tym u nas trwają guzika/suwaka money button - w sensie każdy użytkownik ma swój i można sobie wzajemnie i bezpośredni wysyłać napiwki.

Tutaj w tym punktach to faza testów, sami jesteśmy ciekawi jak to można rozwinąć. Proszę dzielić się własnymi pomysłami.

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: czwartek 02 kwie 2020, 20:04
autor: Olenrode
Dobry pomysł, nawet można by lekko poszerzyć o breloczki, kubki, inne związane z Bitcoinami

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: czwartek 02 kwie 2020, 21:16
autor: socjolog2008
@bsv najlepiej dodać do sklepu srebrne sztabki/ bulionówki, ze złotem nie będę przesadzał
Sam mogę zaoferować do sklepu jako bajer 3 x sztabki srebra 1g do umieszczenia w sklepie. Kto nabędzie mocy i kupi /3 osoby po sztabce czy 1 osoba 3 to mu mogę wysłać :D

Re: Zdobywanie punktów + sklep

: piątek 03 kwie 2020, 22:45
autor: PHP
Ja się piszę ,czekam na te nawet 1g sztabeczki srebra w sklepiku @socjolog2008